ANA SAYFAMAIN PAGE
AYD Danışmanlık
AYD Consulting
ŞİRKET RÖNTGENİ-Business Check Up
ŞİRKET YENİDEN YAPILANDIRMASI
KURUMSAL FİNANSMAN
FİZİBİLİTE
AYD TİCARET ve TEKNİK DANIŞMANLIK
DURSUN AKBULUT
İLETİŞİM
DURSUN AKBULUT


Boğaziçi Üniversitesi Nükleer Mühendislik Bölümüden Yüksek Mühendis olarak mezun olan Dursun Akbulut, yine Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinden Yüksek Lisans derecesi almıştır.

 
İş hayatına Habaş Grubunda başlayan ve bu Grupta Demir Çelik Tesislerinin Kurulmasında Proje Mühendisi ve Tüpraş’a yapılan Küresel Tank Projesinde, Proje Yöneticisi olarak çalışan Akbulut  bankacılığa geçiş yaparak  Pamukbank T.A.Ş’ de  Bütçe Planlama ve Pazarlama Bölümlerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra  Demirbank T.A.Ş ‘de  Kadıköy ve  bankanın en büyük şubesi olan Karaköy şubelerinde Şube Müdürlüğü yapmıştır.

Akbulut  BNP-Ak- Dresdner  Finansal Kiralama A.Ş’de (daha sonra Ak Finansal Kiralama A.Ş. olan) uzun yıllar Genel Müdürlük görevinde bulunmuş ve bu dönemde şirket yeniden yapılanarak Türkiyenin önde gelen leasing şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Kısa bir süre operasyonel leasing alanında girişimde bulunmak üzere profesyonel hayattan ayrılan Akbulut tekrar profesyonel hayata geri dönerek  Kibar Grubunda Yönetim Danışmanlığı ve Assan Tüketici Finansmanı A.Ş’ de İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Aynı dönemde Assan Tüketici Finansmanı A.Ş’ nin ALJ Grubuna satış projesini yürüten Akbulut bu projenin tamamlanmasından sonra Yücel Boru Grubunda çalışmaya başlamış ve Grupta Finansman, Mali İşler, Bütçe, Risk Yönetimi ve Kurumsal Yönetim konularında Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevinde bulunmuştur.

Halen kurucusu olduğu AYD Finansal ve Teknik Danışmanlık Ltd. Şti. aracılığı ile  çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere; Şirket Yapılandırması ,Kurumsal Yönetim, Kurumsal Finansman ve  Finansal Risk Yönetimi hususlarında danışmanlık hizmeti veren  Akbulut, Melek Yatırımcılık alanında hizmet veren Şirket Ortağım Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.' nin hissedarı ve yönetim kurulu üyesidir. Akbulut Leasing sektöründe çalışırken sekiz yıla yakın bir süre ile Fider Finansal Kiralama Derneği Başkanlığı görevi yapmıştır.


 

ANA SAYFA|MAIN PAGE