AYD NÜKLEER

Nükleer Teknoloji ve Tahribatsız Muayene 

AYD Danışmanlık, Nükleer Teknoloji ve Tahribatsız Muayene alanlarında çesitli cihazların satış ve dağıtım  hizmetini vermektedir.

Şirketin satış ve dağıtımını yaptığı ürünler :

GIHMM-GMBH ürünleri:  GIHMM GMBH radyasyon ve rodon gazı ölçerleri üretmekte olup, radyasyon için erken uyarı sistemleri geliştirmektedir.

GIHMM_Aerosolmonitoring_ENG_V2

https://www.gihmm.com/home/

FEVDI NUCLEAR EXPERT ürünleri: FEVDI, nükleer dekontaminasyona yönelik ürün ve ekipmanların  üretimi ve tasarımını ve  danışmanlığını yapmaktadır  ve üretimde 50 yılı aşkın deneyime sahiptir. FEVDI aynı zamanda KBRN sektörüne de ürün tedarik etmektedir.

https://fevdi-nuclear.com/

BALTIC SCIENTIFIC ürünleri:  BSI, yarı iletken ve sintilasyon radyasyon dedektörlerini temel alan spektrometrik analize yönelik cihazların geliştirilmesi ve imalatı konusunda uzmanlaşmıştır. Bu ürünler birçok endüstride kullanılmaktadır. Bunlar;  nükleer enerji, çevresel izleme, jeofizik ve madencilik endüstrisi, tıp ve sağlık hizmetleri, uzay bilimlerini içeren araştırmalar, güvenlik sistemleri ve gümrük kontrolü, ve diğer alanlardır.

https://bsi.lv/en/products/

Kurucu Ortak Dursun Akbulut Nötron Radiografisi konusunda Yüksek Lisans Tezi hazırlamış olup, Türkiyede ilk olarak Amerisum Berilyum kaynağı ile kamera yaparak Baskılı Devre Radyografisi çekmiştir.