KURUCU ORTAK

Kurucu Ortak Hakkında Bilgi:

Boğaziçi Üniversitesi Nükleer Mühendislik Bölümünden Yüksek Mühendis olarak mezun olan Dursun Akbulut, yine Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinden Yüksek Lisans derecesi almıştır.
İş hayatına Habaş Grubunda başlayan ve bu Grupta Demir Çelik tesislerinin kurulmasında Proje Mühendisi ve Tüpraş’a yapılan Küresel Tank Projesinde, Proje Yöneticisi olarak çalışan Akbulut  bankacılığa geçiş yaparak  Pamukbank T.A.Ş’ de  Bütçe Planlama ve Pazarlama Bölümlerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra  Demirbank T.A.Ş ‘de  Kadıköy ve Karaköy şubelerinde Şube Müdürlüğü yapmıştır.
Akbulut  BNP-Ak- Dresdner  Finansal Kiralama A.Ş’de (daha sonra Ak Finansal Kiralama A.Ş. olan) uzun yıllar Genel Müdürlük görevinde bulunmuştur.
Kısa bir süre operasyonel leasing alanında girişimde bulunmak üzere profesyonel hayattan ayrılan Akbulut tekrar profesyonel hayata geri dönerek  Kibar Grubunda Yönetim Danışmanlığı ve Assan Tüketici Finansmanı A.Ş’ de İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Aynı dönemde Assan Tüketici Finansmanı A.Ş’ nin ALJ Grubuna satış projesini yürüten Akbulut bu projenin tamamlanmasından sonra Yücel Boru Grubunda çalışmaya başlamış ve Grupta Finansman, Mali İşler, Bütçe, Risk Yönetimi ve Kurumsal Yönetim konularında Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevi yapmıştır.

Akbulut, Melek Yatırımcılık alanında hizmet veren Şirket Ortağım Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’ nin hissedarı ve yönetim kurulu üyesidir. Akbulut Leasing sektöründe çalışırken sekiz yıla yakın bir süre ile Fider Finansal Kiralama Derneği Başkanlığı görevi yapmıştır.